TIM „STRIBOR“ IZ PREHRAMBENO TEHNOLOŠKE ŠKOLE PLASIRAO SE NA DRŽAVNO NATJECANJE “POSLOVNI IZAZOV”

U utorak 27. veljače 2024. održano je finalno natjecanje Poslovni izazov za regiju Sjever u Srednjoj školi Dugo selo. Na natjecanju su učenici Prehrambeno-tehnološke škole predstavljanjem ideje – „Šumska tvornica znanosti“ osvojili odlično treće mjesto od ukupno dvadeset prijavljenih timova i ostvarili  plasman na višednevno državno natjecanje koje će se ove godine održati u Poreču.

Ovim putem čestitamo učenicama 3.d razreda koji su kreativnim idejama predstavljali boje naše škole:

Dorote Šmitlehner i Omar Karalić – Tim Oompa loopasi

Tea Matekalo, Eva Županac i Edi Pleše – Tim Stribor

Učenike i njihove ideje usmjeravala je i vodila mentorica Maja Vugrinec Lukavec kojoj također čestitamo na izvrsnim rezultatima kreativnog rada.

Natjecanje 11. Poslovni izazov je osmišljeno s ciljem razvoja poduzetničkih kompetencija kod mladih, a predstavljanje ideje iz godine u godinu pokazuju sve veći interes mladih u razvoju poduzetničkih vještina. Ovogodišnja tema bila je „ODRŽIVO PODUZETNIŠTVO I OČUVANJE HRVATSKIH ŠUMA“.