SMJEROVI / ZANIMANJA

Prehrambeni tehničar

Prehrambeni tehničar se obrazuje za rad u prehrambenoj industriji i obrtništvu. Osposobljava se za rad na poslovima:
• organizacije primanja, čuvanja i skladištenja sirovina, poluproizvoda i gotovih proizvoda
• proizvodnja hrane u industriji i obrtništvu
• laboratorijske analize sirovina, poluproizvoda i gotovih proizvoda,
• kontrole ambalažnog materijala i sl.

Tehničar nutricionist

Program je zanimljiv, znanstveno utemeljen i sastavljen s ciljem da se upoznaju:
• načela pravilne prehrane,
• prehrana svih dobnih skupina,
• dijetetska proizvodnja i priprema hrane,
• proizvodi obogaćeni hranjivim sastojcima.
Mogućnost zapošljavanja:
-prehrambena i farmaceutska industrija
-državne i socijalne službe
-školska prehrana, prodavaonice zdrave hrane
-privatne specijalističke ordinacije za dijetalna savjetovanja

Pekar JMO

Zanimanje pekar obrazuje učenika za rad u industrijskoj proizvodnji i obrtništvu. Obavlja poslove zamjesa tijesta, fermentacije, oblikovanja i pečenja pekarskih proizvoda, te izrade raznih vrsta kruha, peciva i slastica.

Mesar JMO

Zanimanje mesar obrazuje učenika za rad u industrijskoj proizvodnji i obrtništvu. Obavlja poslove klanja, rasijecanja polovica i obradu pojedinih dijelova, kategorizaciju i proizvodnju mesnih prerađevina.