Ines Knjaković na Po(e)zitivni

Po(e)zitiva, natječaj za najbolje pjesničke radove učenika srednjih škola u Republici Hrvatskoj, ove je godine bio posvećen tradicionalnoj japanskoj lirskoj minijaturi, haiku pjesmi, koja poziva na promatranje prirode, prisutnost u trenutku i bilježenje ljepote svakodnevnoga. Učenici su svojim pjesmama trebali uhvatiti kratki, ali snažan doživljaj svijeta oko sebe te ga izraziti u haiku pjesmi.

Naša Ines Krnjaković, učenica 1.e razreda, sudjelovala je na ovogodišnjem natječaju i ostvarila izvrstan uspjeh. Njezina pjesma jedna je od dvadeset najboljih radova koji će biti objavljeni u zborniku Po(e)zitive.

Na ovogodišnji su natječaj pristigle 64 pjesme učenika srednjih škola iz Republike Hrvatske. Ukupno je odabrano dvadeset pjesama koje će biti objavljene u zborniku radova, među kojima je i pjesma naše Ines.

Ines je pjesmu napisala uz mentorstvo nastavnice Hrvatskoga jezika Mateje Miklošić Tkalec.

Promocija pobjedničkih pjesničkih radova održala se 10. lipnja u KNAP-u. Autori nagrađenih radova pročitali su svoje pjesme uz prigodan dramsko-glazbeni program.

Čestitamo Ines na ovom lijepom uspjehu te joj želimo još mnogo književnih nadahnuća i uspjeha!