Pravila ponašanja u virtualnoj učionici

Drage učenice i učenici,

u ovom izazovnom vremenu koje je pred nama, od ključne važnosti bit će suradnja razrednika, predmetnih nastavnika, stručnih suradnika, ravnatelja s jedne strane te vas s druge strane. Kako bismo što jednostavnije odradili zadatke koji su pred nama, potrebno je usuglasiti pravila kojih ćemo se obostrano pridržavati. Molimo vas da ih pažljivo pročitate.

U virtualnoj učionici vrijede pravila koja inače vrijede u stvarnoj učionici. Međutim, virtualno okružje postavlja dodatne izazove za sve nas. Prvenstveno je važna primjerena komunikacija koja mora počivati na sljedećim načelima:

– međusobno poštivanje;
– primjereni rječnik;
– uvažavanje različitosti;
– vrijeđanje i diskriminacija strogo su zabranjeni.

Nepridržavanje prethodno navedenog za posljedicu će imati postupanje u skladu s Pravilnikom o kriterijima za izricanje pedagoških mjera. Vjerujemo kako ćete pravila ponašanja u virtualnoj učionici poštivati te da neće biti potrebe za primjenom istih.

Nadalje, prilikom obavljanja vaših obveza morate se voditi sljedećim:

– uvažavanje postavljenih rokova;
– redovita prisutnost u virtualnoj učionici. I dalje vrijedi obveza opravdavanja izostanaka iz virtualne učionice putem ispričnica. Prisutnost u virtualnim učionicama pratit ćemo u sustavu učenja na daljinu;
– za sve nejasnoće, kao i do sada, možete se obratiti razredniku, predmetnom nastavniku ili stručnom suradniku privatnom porukom u sustavu učenja na daljinu;
– očekuje se interakcija s predmetnim nastavnicima u svezi radnih materijala.

Predmetni nastavnik pravovremeno će odgovoriti na sve vaše upite.

Dana 16. ožujka 2020. godine kreće nastava na daljinu, prijave na Google Classroom, koji je omogućen svim nastavnicima i učenicima koji posjeduju korisnički račun unutar domene skole.hr, uz prethodnu aktivaciju usluge na adresi https://aktivacija.skole.hr

Sustav Google Classroom pristupa se na stranici https://classroom.google.com. Nakon toga svaki učenik se prijavljuje korisničkim imenom i lozinkom svog @skole.hr korisničkog računa.

Molimo vas da redovito pratite obavijesti na web stranici škole.

Svi djelatnici škole žele vam ugodan i uspješan rad tijekom učenja na daljinu.

Ravnatelj:
Josip Šestak, dipl. teolog