Reciklirani Advent u Prehrambeno – tehnološkoj školi

Ove godine odlučili smo se na mali pomak i u duhu „zero waste – nula otpada“ ukrasiti našu školu. Djelatnici Prehrambeno – tehnološke škole zavirili su u svoje ormare i potražili zaboravljene božićne ukrase kojima smo našli novo mjesto u našoj školi. Također profesori i nastavnici organizirali su male božićne radionice na kojima su sudjelovali učenici pojedinih razreda.  Učenici su izrađivali ukrase od starog papira i sl., ukrašavali prostor škole, izrađivali adventski vijenac, sadili pšenicu…

Onda je došla online nastava ali tu nismo stali. Učenici Eko grupe imali su za zadatak osmisliti pakiranje za božićni poklon koji je ekološki prihvatjiv tj. od materijala koje imamo doma i sa što manje plastike. Neke od ideja naših učenika možete vidjeti u prilogu. Video je napravila i uredila Nikolina Putak.

Lana Gelenđir