Posjet Pivovari Medvedgrad

Učenici 3.d, 4.a i 4.b razreda u pratnji svojih nastavnika posjetili su pogon Pivovare Medvedgrad u petak 24.3.2023.

Naš domaćin i vodič, glavni pivar Medvedgrada gospodin Božidar Kostanjčar predstavio nam je tijek proizvodnje piva, od zaprimanja sirovina preko ukomljavanja i fermentacije do punjenja u boce i bačve. Tijekom posjeta također smo imali priliku vidjeti uređaje koji se koriste u proizvodnji i tehnološkom procesu.

Nakon obilaska proizvodnog pogona organizirana je bila i degustacija kvalitetnog piva proizvedenog na tradicionalon način uz upotrebu najmodernije tehnologije.

Zahvaljujemo našem domaćinu Pivovari Medvedgrad na gostoprimstvu i stručnom prikazu proizvodnog procesa. Obzirom da je ovo treći put kako naša škola organizira obilazak Pivovare Medvedgrad, nadamo se da će ovaj oblik izvanškolske nastave postati i tradicionalan!

 

Nastavnici: Valerija Nebojan, Ivan Paclik, Jasna Rep, Ivanka Marijanović, Tihana Jaković, Ksenija Brgles Šikić, Marija Sukačić Vendl