Laboratorij održivog kuhanja: “Od jučer za danas”

U srijedu, 11.03.2020. učenici 3.b i 2.d razreda sa nastavnicama Anom Bešlić i Marijom Boras prisustvovali su radionici Laboratorij održivog kuhanja: “Od jučer za danas” koja se održavala u restoranu Pithos.

Spomenutu radionicu u sklopu projekta  “Globalni pristup učenju o stvaranju otpada iz hrane u neformalnom obrazovanju”  vodila je Sanja Doležal.

Uz ugodno druženje učenici su doznali koliko se hrane godišnje baci u EU i koji su najčešći razlozi bacanja hrane. Također su doznali kako na jednostavan i praktičan način upotrijebiti višak hrane iz  kućanstva za novi obrok. Sudjelovali su u pripremi novog obroka za posjetitelje radionice.

Radionaca je završila degustacijom novog obroka koji je pripremljen od ostataka hrane prethodnih obroka iz kućanstva.

Posjetitelji su uživali u novim obrocima što se moglo vidjeti prema izrazima lica degustatora, ali i prema vrlo često ponovljenom pitanju: Molim Vas, mogu li dobiti još?

                                                                                                                                     Tekst sastavila: Marija Boras