Konferencija za mlade

Konferencija za mlade „VAŽNOST UKLJUČIVANJA MLADIH U PREVENCIJU SEKSUALNOG NASILJA“ I Konferencija s međunarodnim sudjelovanjem „VAŽNOST I IZAZOVI PROVEDBE PROGRAMA PREVENCIJE SEKSUALNOG NASILJA U ŠKOLAMA“

Prehrambeno-tehnološka škola u partnerstvu sa Ženskom sobom, Uredom pravobraniteljice za djecu Republike Hrvatske, udrugom Plavi telefon, Srednjom školom Ivan Švear iz Ivanić Grada, Medicinskom školom iz Osijeka, Obrtničkom školom iz Osijeka, Gimnazijom i strukovnom školom Bernardina Frankopana iz Ogulina i Ekonomskom školom i turističkom školom iz Daruvara, od 2018. godine sudjeluje u EU projektu „Seksualno nasilje – edukacijski i prevencijski program“. Konferencijama održanima u prosincu 2020. godine na kojima su sudjelovali i naši učenici uspješno smo priveli kraju navedeni projekt. Kao plod rada učenika nastao je promotivni film o prevenciji seksualnog nasilja te naš trag u izradi samog programa prevencije seksualnog nasilja u školi. Učenik i učenice, uz mentorice, nastavnicu Marinu Šimetin i socijalnu pedagoginju Ivanu Kelek Sabolić, koji su sudjelovali u ovom projektu, za svoje aktivnosti dobili su i diplome, koje su im trebale biti uručene na svečanoj završnoj konferenciji, no ista je radi pandemije , nažalost morala biti otkazana te organizirana u virtualnom svijetu. Radosni smo radi pozitivnog iskustva kojega smo bili dio i veselimo se budućoj provedbi radionica s ciljem prevencije seksualnog nasilja.

 

Ivana Kelek Sabolić, prof.soc.ped.