FILMSKI URADAK NAŠIH UČENIKA KAO DOPRINOS PREVENCIJI SEKSUALNOG NASILJA

Prehrambeno-tehnološka škola sudjeluje kao škola partner sa Ženskom sobom na projektu “Seksualno nasilje – edukacijski i prevencijski program ( SNEP)”, zajedno s još pet škola iz Hrvatske, Pravobraniteljicom za djecu i Plavim telefonom. Ministarstvo znanosti i obrazovanja, te Agencija za odgoj i obrazovanje je odobrilo implementaciju SNEP programa u srednje škole. Program se sastoji od šest preventivnih radionica od prvog do trećeg razreda. Početkom listopada u našoj školi  je proveden dvodnevni trening za vršnjačke edukatore na kojemu su sudjelovali učenici 1. b razreda (Tara Ničota, Nika Đerđ, Mirna Obad) i učenici 3. b razreda (Mia Barišić, Franka Bogdan, Mateo Marijić, Dora Ostružnjak, Mihaela Kosić, Elena Hajsek-Smolek i Lucija Stajnko). Dobili su zadatak osmisliti aktivnost koja će probuditi svijest kod mladih o prevenciji seksualnog nasilja, kao rezultat toga je napravljen video koji će biti predstavljen u jesen na Konferenciji za mlade u Saboru.

Video možete pogledati na sljedećoj poveznici: https://bit.ly/3eBfchX

Marina Šimetin, mag. phil.

Ivana Kelek Sabolić, prof.soc.ped.