Festival znanosti

Za učenike 1.a, 2.a, 3.a i 3.b razreda naše škole bila je organizirana terenska nastava.

Učenici su sudjelovali na Festivalu znanosti čija je tema ove godine bila ŽIVOT.

Posjetili su nekoliko izložbi:

• Be(e) life – život pčela.
  • Filatelatelističke izloške HDOFM: Tehnički muzej i filatelija, Otkrića i hrvatski znanstvenici, Nikola Tesla i Hrana.
  • 30 godina Hrvatskog mikroskopijskog društva, izložba mikroskopijskih slika, Vida Strasser i Goran Kovačević.
  • Razvoj života na Zemlji i DNA na kojima su rješavali interaktivne kvizove.

Sudjelovali su na radionici Colorina Tekstilno – tehnološkog fakulteta u Zagrebu, gdje su sami grafičkom tehnikom sitotisak ukrašavali torbe koje su mogli ponijeti sa sobom.

Također su sudjelovali i na prezentaciji i radionici MUZA – istraži pametnu mobilnu kuću koja troši gotovo ništa gdje su morali pokazati usvojeno znanje ekologije, energetike i fizike.

Život je ono što se događa dok smo mi zauzeti pravljenjem drugih planova.” – John Lennon

Nakon Festivala znanosti učenici su sudjelovali na četvrtom izdanju Welcome Spring Festivala.

Tema ovogodišnjeg festivala su klimatske promjene.

Festival pozitivnih promjena zamišljen je kao platforma neformalnog obrazovanja održivog razvoja i društvene odgovornosti. Kroz program edukativnih predavanja, interaktivnih radionica i predstava, natjecanja, izložbi, diskusija, igre i zabave cilj je utjecati na mijenjanje navika kod djece i mladih te šire javnosti na odgovorno korištenje okoliša kao životnog prostora te mijenjanje svijesti kod ljudi kako bi se smanjila količina otpada koja završi na odlagalištu. Ideja je pokrenuti kulturu gospodarenja otpadom kao novog obrasca ponašanja – After fun still green!

Učenici su prisustvovali edukativnim predavanjima na temu očuvanja okoliša i bili u potrazi za Francekima.

U pratnji učenika bili su profesori: Valerija Nebojan, Violeta Grilec, Martina Šeler Namjesnik i Martin Buljubašić.